אין זה סוד שבשנים האחרונות יותר ויותר נשים עושות פעילות ספורטיבית, החל מריצה, הליכה מהירה, פילאטיס, יוגה, מכון כושר, רכיבה על אופניים ועוד מגוון פעילויות ספורט שונות. פעילויות אלו דורשות מאותן נשים להיעזר בביגוד ספורט נשים.

אפשר למצוא הסברים רבים מדוע יותר נשים מעדיפות לבצע כיום פעילות ספורטיבית, בין ההסברים לכך אפשר למצוא שינוי בגישה ובתודעה, הרבה יותר זמן פנוי מאשר בעבר, שחרור האישה וביטול הגישה אשר טענה שרק גברים אמורים לעשות פעילויות ספורטיבית, דגש נרחב בפרט בתקשורת על חיים בריאים ושמירה על הגוף ועוד מגוון רחב של הסברים וסיבות.

בד ובד לגידול במספר הנשים שמבצעות פעילות ספורטיבית אנחנו יכולים לראות, שקיים גידול נרחב במספר החנויות ואתרי אינטרנט שמציעים ביגוד ספורט נשים. הגידול הוא גם בכמות החברות שמציעות מוצרי ביגוד והנעלה וכן בכמות הדגמים שכל חברה מציעה. בדומה להרבה מאוד מוצרים אחרים, כל חברה מציעה מספר דגמים וקולקציות של ביגוד ספורט נשים מתוך כוונה שכל אישה בכל גיל ובכל מבנה גוף תוכל למצוא את הביגוד שמתאים לה.

לפני שנסביר כיצד בוחרים בגדי ספורט לנשים, חשוב להבין מדוע בכלל רצוי להשתמש בביגוד כזה ולא בבגדים רגילים. ההסבר הוא מאוד פשוט, ביגוד ספורט מותאם לפעילות גופנית מבחינות שונות. זה מתחיל בכך שהבגדים מותאמים לשימוש בתנאי מזג אוויר שונים, הביגוד מתאים לתנאי הזעה (הבגדים כיום מנדפי זיעה, כלומר הזיעה לא נשארת על הבגד ולא משפיעה על הגוף), בסוגים שונים של בגדים, בפרט במכנסיים, יש כיסים פנימיים שמאפשרים לאחסן מפתחות או דברים אחרים, וכן הבגדים הרבה יותר קלים ומאווררים, כך שבכל עת גם מרגישים יותר נוח כשמשתמשים בהם וגם הם לא מכבידים על הגוף.

כיצד בוחרים בגדי ספורט? כפי שציינו, ניתן לרכוש בגדי ספורט בחנויות רבות, חלקן חנויות רשת ואחרות חנויות מותגים או חנויות שמציעות דגמים של מגוון חברות. כמו כן ניתן למצוא מגוון רחב של אתרי אינטרנט בהם ניתן לרכוש בגדי ספורט. יש לא מעט נשים שאף רוכשות בגדים באתרים מחו"ל, גם בלי למדוד אותן.

הדרך לרכוש בגדי ספורט היא מאוד פשוטה, בודקים את המידה, בודקים את סוג הבד (צריך להיות בד מנדף – DIA DRY), והאם מדובר בביגוד קל, כזה שלא מכביד על הגוף. במידה ומדובר במכנס חשוב לבדוק שהוא יושב בדיוק על הגוף וגם כולל כיסים פנימיים (עדיף עם רוכסן). רצוי מאוד לקנות מספר דגמים על מנת שתוכלו להתאמן כל יום עם דגם אחר ולא להחמיץ אימון בגלל שהבגד בכביסה.