עולם הספורט והכושר מדי שנה מתפתח ומכניס אל שעריו יותר ויותר אנשים מאוכלוסיית העולם, וממדינת ישראל בפרט. כל יום מחדש בו לומדים להתמודד עם בעיות שמתגלות אצל ספורטאים. בעיות כמו הידלדלות שרירים, שברי מאמץ, עייפות כרונית, התעלפויות ועוד, הם רק קומץ קטן מתוך מגוון הבעיות והקשיים שמצטברים על גופו של מי שעוסק בכושר בתדירות גבוהה ואינטנסיבית.

לאחר שמומחים רבים מעולם הספורט התאגדו וחקרו את הבעיות האלו, הם מצאו שהדרך הטובה ביותר להתמודדות עימם, היא באמצעות הימנעות. הכוונה היא כמובן לא הימנעות מספורט, אלא הימנעות מהגעה לפציעות ספורט ולבעיות האלו, באמצעות תזונה מתאימה.

להזין את הגוף 

מגנוקס

כאשר מדברים על ספורט לרוב נדון בחזרה לניהול אורח חיים בריא. אך כושר הוא רק אחד המרכיבים לכך, והמרכיב השני שחייב להתלוות אליו הוא תזונה נכונה. עם זאת, אף על פי שספורטאים מזינים את עצמם בארוחות גדולות ועשירות בחומרים שנחוצים להם, לעיתים קשה להשיג את המרכיבים האיכותיים מזוקקים מפסולת, ולא אחת נחוצה להם כמות עצומה של מרכיב מסוים. על כן נחוצים להם תוספי תזונה שישלימו את החסר במרכיב איכותי וטוב, אחד התוספים החיוניים האלו הוא מגנוקס ספורט.

החיונית של מגנוקס ספורט לגוף

זה הוא תוסף תזונה בצורת כדורים שמכיל מגנזיום בעיקרו וויטמינים נוספים החיוניים לגוף בספיגת המגנזיום, ולתהליכים אחרים בפעילות הגוף במאמץ. אחת הבעיות שספורטאים רבים שלא צורכים מגנוקס ספורט נתקלים בה, היא שבגלל פעילות מאומצת תדירה מגנזיום רב נפלט מגופם בצורת זיעה ושתן ויש להם חוסר קבוע של מגנזיום בגוף.

למה מגנזיום חשוב כל כך?

אחד החומרים החשובים ביותר לגוף, ואדרבא אצל ספורטאים הוא המגנזיום. מגנזיום הוא אחד היסודות בטבע שיש לו פעילות חיונית בתאי הגוף אצל כל אחד מהיצורים החיים. מחיידקים ואצות בים ועד בגופנו בני האדם. יש לו חשיבות עצומה בפיתוח האנזימים בגוף שלנו שאחראים על כל התהליכים שחלים בגוף, וביניהם על עידוד יצירת מולקולות ATP, אשר מספקות את האנרגיה לכל תא ותא בגוף שלנו. אולם אחת הבעיות עם מגנזיום היא שהוא לא נספג בצורה מיטבית דרך הקיבה. כלומר גופם של ספורטאים ללא תוספת מגנזיום יכול לסבול ממחסור באנרגיה זמינה, זאת נוסף על פציעות וסכנות אחרות משום שהאנזימים לא יוכלו לבצע את עבודתם לבניית הגוף. באמצעות מגנוקס ספורט לא רק שניתן יהיה להשיב לגוף את כמות המגנזיום שנאבד בכמויות עצומות, אלא אף לעזור לו לספוג את המגנזיום בצורה יעילה ומיטבית, כך שלא יאבד אף חומר.

המאמר מוגש באדיבות חברת תוספי התזונה המובילה בישראל טבע קסטל – לסניפים שלנו