נושא הגירושין הינו אחד המורכבים בתחום המשפטי והחוקתי, היות ומדובר בתחום שניתן בקלות לסבך אותו במגוון פרמטרים. ילדים זה אחד מפרמטרים משמעותיים אלה. בנוסף, גם לאמצעי ההתפרנסות של שני הצדדים יש חשיבות גדולה. כך, אנשים המשרתים בצבא כאנשי קבע נמצאים במצב רגיש במיוחד, משום שבדרך כלל מדובר בתנאים גבוהים מאוד, כולל פנסיה הגבוהה בכ-25% משאר עובדי המשק ושגם מתחילה בגיל הרבה יותר צעיר משאר העובדים. לפיכך, מדובר בעניין שיכול להיות קריטי ביותר בהליך הגירושין.

מה המאפיינים של עורך דין גירושין המיומן לנהל תיק זה בצורה נכונה?

חשוב מאוד להבין שמדובר בהליך גירושין בלתי רגיל, שלעיתים אפילו עוסק בנושאי חסויים הקשורים לאופי פעילותו של האדם המשרת. לפיכך, חשוב מאוד לפנות אל עורך דין גירושין מיומן בהליכי גירושין בכלל ובהליכי גירושין המערבים את הצבא בפרט.

גירושין בצבא

עם זאת, ישנן כמה עובדות שאפשר לדעת ולהכיר גם מבל לפנות לעורך דין. ראשית, במידה ונחתם הסכם ממון, כל העניין יכול להיות פשוט יותר (במידה ואף אחד מהצדדים לא מחליט לערער על ההסכם כמובן). באופן כללי, הכלל המקובל הינו שהצד השני זכאי לדרוש חלק בהפרשות שנעשו לטובת המשרת בצבא, בין אם מדובר בהפשרות לקרנות, לפנסיה וכו'. אך בתי המשפט בארץ קבעו כבר כמה וכמה פעמים שבני זוג של חיילים בקבע אינם זכאים להפרשות שנקבעו לבן הזוג, משום שבמקרה זה הצבא פועל כמעסיקו של אחד מבני הזוג, וכחוק מדובר שהמעסיק אינו מחויב לשלם דבר לבן הזוג.

עם זאת, בכל הקשור לרכוש המשותף, כל מקרה נידון בגופו וחשוב מאוד לפנות למומחה בתחום הגירושין שייצג את האינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר וידע להעריך בצורה מדויקת את היכולות של האדם אותו הם מייצגים ביחס ליכולת בן או בת הזוג, על מנת להציב יעדים מציאותיים ולהשיג אותם.

קשיים אפשריים בתהליך

כפי שכבר צוין, כל הליך גירושין מורכב וקשה בדרכו שלו. בין הגורמים המשפיעים על התוצאה של קביעת המזונות או חלוקת הרכוש יכולים להשפיע:

  • הסכם ממון
  • הכנסות של בן או בת הזוג
  • מספר הילדים
  • מצב בריאותי של הילדים
  • מצב בריאותי של בן או בת הזוג
  • רכוש של שני בני הזוג שאינו נצבר במהלך החיים המשותפים (ירושות, רכישות מלפני הנישואין הרשומות על שם אחד מבני הזוג)

עורך דין גירושין איכותי צריך להיות מיומן בניהול תיקים מהסוג המדובר ובתנאים הקיימים.